Dark Side of the Moon

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od fernetti »

jende, s tvým názorem ohldně waterse musím bez výhrad souhlasit - a ten výčet citací to krásně ilustruje. já si ho stále velmi cením za propagaci humanismu, za otvírání očí milionům lidí po celém světě. je to úkol, pro který se narodil a plní ho až doposud. jaksi za tím ale šlape mocný zdroj inspirací, který ale zas tak dobrý podle mě není - zášť a odpor proti všemu, co je podle něj zlé. na jedné straně je mu inspirací a motivací, na straně druhé to ničí vše dobré, především vztahy s pink floyd. jednu dobu (asi v období pár let po live aid 2005) jsem měl za to, že zbraně utichly a oba hlavní aktéři sporu se naučili žít v kompromisním klidu. spletl jsem se. kovidová doba a následně válka na ukrajině oživila staré rány u mnohých z nás a tak se to staré téma vyostřilo víc i mezi watersem a gilmourem. co na to říct? asi už ani nic...
jinak k té clare torry - ona se s pink floyd soudila docela dlouho, nějakých pár let, než jí to spoluatorství přiznali. nebyla to žádná sranda a určitě v tom hrálo roli to, že v případě pink floyd o peníze rozhodně jít nemohlo, narozdíl od clare.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od proti »

Ad Clare Torry – za mne, subjektivně se mi ten Great Gig na DS moc nelíbí... Ale uznávám, že na SVOU DOBU to byla absolutní pecka (!!!). Ale preferuji jiná provedení (nejen od Official Pink Floyd). Uznávám však, že na nahrávce alba má Clare svůj podíl (aspoň, co jsem četl :? ) ...

Poznámky k Rogerovi (stárnutí a jistému "zkreslení informací vynechávající pamětí" se nikdo nevyhneme) a Ukrajině (politici nám dycky řeknú pravdu, no ne?), jsem to hodil do "fotky a pokec".
https://pinkfloydforum.cz/viewtopic.php ... &start=180

Osobně to vidím tak,že Polly Yoko Samson Ono se plete do věcí, do kterých jí nic není, a možná, kdyby si to staroušci vyříkali bez ní, by bylo lépe... Ale asi by to nebyl rozhovor mezid Davidem a Rogerem ale mezi tím, co si kdo zapamatoval a co kdo zapomněl... :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jend »

fernetti píše:
10.02.2023 8:15:41
já si ho stále velmi cením za propagaci humanismu, za otvírání očí milionům lidí po celém světě.

Já pořád věřím tomu, že to Roger myslí dobře, ale dělá to naprosto špatně 🙂 Ten jeho projev před radou bezpečnosti OSN nakonec nezněl zle.
To gesto s jeho kytarou podepsanou mnoha slavnými umělci, kterou nechal doručit Nûdem Durak, to se mu taky opravdu povedlo.
Bohužel často je tak agresivní a neuvěřitelně selektivní, že spoustu lidí spíš nasere 🙂
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jiří Engliš »

Pro ty, kteří vládnou anglicky. Něco o TDSOTM:
https://www.youtube.com/watch?v=aOv6o-pc5uA

Kterou verzi si vybrat?
https://www.youtube.com/watch?v=QtV2hD4oyzc

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Roman »

Dnes 50 let DS a po 16.h na Beatu celé album. =D> =D> =D>
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jiří Engliš »

Před pár dny se na FB objevily první fragmenty TDSOTM by Roger Waters.

Dnes už to visí i na Brain damage:
https://www.brain-damage.co.uk/latest/r ... -dark.html

Zdá se mi to velmi podobně ponuré jako jeho zpracování Comfortably numb.
Opravdu nechápu co si tím chce dokázat.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jend »

Podle jeho vlastních slov chce novým vydáním zvýraznit sdělení desky. Za mě zbytečné.
A souhlasím, že zveřejněné úryvky zní podobně jako nová Comfortably Numb.

Pokud bych chtěl na Dark Side něco změnit, tak snad jedině původní intro v Time za podání od Grahama Broada 🙂

https://m.youtube.com/watch?v=1XL70DkCqjY

Jinak letos je zároveň 40. výročí vydání desky The Final Cut, tak možná že David taky překvapí nějakou předělávkou 🙂
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od fernetti »

Jend píše: Jinak letos je zároveň 40. výročí vydání desky The Final Cut, tak možná že David taky překvapí nějakou předělávkou 🙂
tak teď jsi to totálně zabil... :smich: :smich: :smich:

p.s.: abych nebyl úplně off topic: dnes jsem odblanil elpíčko se záznamem z wembley a poprvé projel hrotem všechny její drážky. pěkně nahlas a pekelně pozorně. no co vám budu povídat, zpívala ta holka vinylová nádherně, jak tu nahrávku mám z bootlegu naposlouchanou do poslední noty, tak to, co se podařilo z pásek vytáhnout, je mazec. naprosto přesný, čistý, separovaný zvuk každého nástroje i hlasu, prostor a vzdušnost jaksviňa a vůbec je to pecka! radost až na kost.
byl jsem zvědavý, nakolik vytáhnou domíchaný aplaus publika (na syrovém záznamu ze sbd pochopitelně chybí) a udělali to docela decentně - sice je tam, ale nijak neruší, je to jen taková lehounká kulisa v několika přechodech mezi skladbami, takže přece jen je poznat, že to se syrovým záznamem živáku nejde srovnávat. ale tady o to snad ani nejde, že...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jend »

Dark Side z Wembley je skvělé koncertní album, ale jak jsem nedávno zjistil, je to podobný frankenstein jako "Is There Anybody Out There?", kde se to autotunem jenom hemží 🙂
Takže doufám, že někdo brzo vytvoří matrix sounboardu a audience nahrávky z 16. 11. :mrgreen4
Naposledy upravil(a) Jend dne 16.02.2024 0:39:37, celkem upraveno 1 x.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od fernetti »

there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
21.07.2023 18:39:28
welcome to hell: https://www.youtube.com/watch?v=SUVmeYgo1Iw
Dal jsem tomu jen dvě minuty, víc jsem nedokázal.
Něco jako když má člověk ošklivé sny, v hlavě se mu motá páté přes deváté a nelze se toho zbavit.
Co se někomu honí v hlavě, aby tohle spáchal a pak to ještě nechal kolovat... ? Co se mu stalo? Je to předobraz šílenství? :cry:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jiří Engliš »

No, jen čistě hypoteticky, jak by to dopadlo, kdyby tohle Pink Floyd vydali před padesáti lety :lol:

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jend »

Původně jsem se chtěl zdržet komentáře, ale nakonec mi to nedá.

Tohle je vážně hrůza :(
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jend »

Tak co? Pořídili jste si někdo novou Dark Side od Rogera? Nebo slyšeli jste to někdo celé? Já se přiznám, že se mi do toho vůbec nechce a nejspíš ani chtít nebude. Ale na jiných fórech nebo na Youtube jsem se setkal i s nadšenými reakcemi, což mě sice překvapilo, ale je třeba to respektovat 🙂 Co vy?
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Dark Side of the Moon

Příspěvek od Jiří Engliš »

Já rozhodně ne!
Několik fandů Pink Floyd z hifistického fóra to ani nedoposlouchalo do konce alba.
Někdo si to koupil i na vinylu, ale všeobecně to bylo ono očekávané rozčarování!

Odpovědět